Şu sıralar ne dinliyoruz?

THUNDER – Ry X

Saklamaya gerek yok, heyecanla DARKizliyoruz! Henüz ilk 3 bölümü bitirdik ama hızlı gitmemeye de çalışıyoruz tabii. Dizideki müzik tercihleri ikinci sezonda da çok başarılı, bölüm sonu müziklerinden Thunderparçası da dikkatimizi çekti. Soft ama hayli etkileyici parça, Avustralyalı sanatçı Ry Cuming’e ait. Daha çok Ry X adıyla tanınıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında yeni albüm çıkaran müzisyeni kendi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

BIG LITTLE LIES Season 2 / Phoebe Killdeer & The Short Straws

Big Little Lies’ın 2. Sezonunun ilk bölümünü izledikten sonra kapanış jeneriğinde çalan Phoebe Killdeer’ın The Fade Out Line şarkısına takılıp kalmamak çok zor. Biz de hemen sizlerle paylaşmak istedik. Ancak dizideki tüm şarkıların ince elenip sık dokunarak (Call Me By Your Name’den alınan parça hariç) seçildiğini ve dizinin muhtelif yerlerine serpilerek müziksever izleyiciyi gafil avladığını da ekleyelim. Şarkının ilginç klibi için buyrun.

GUARDIANS OF THE GALAXY AWESOME MIX VOL. 2

Süper kahraman filmlerini, Guardians of The Galaxy filmini, Marvel çizgi romanlarını, hatta sinemayı bile sevmeniz gerekmiyor bu muhteşem soundtrack’in keyfine varmak için. Müzik dinlemeyi sevmeniz yeterli. Örnek olarak da şu linke bir göz atarsanız neden son zamanlarda bu albümdeki parçaları sıklıkla dinlediğimiz konusunda bize hak verirsiniz diye umuyoruz. (21.05.2019)

SUSPIRIA (2018)

Artık biraz “eskise” de bu albümü dinlemekten kendimizi alamıyoruz! Luca Guadagnino’nun, Dario Argento imzalı korku klasiği Suspiria’yı (1977) yeniden yorumlaması Argento hayranlarını ikiye bölmüştü. Tabii Argento, Guadagnino’yu bir kenara çekip filmini çok beğendiğini söyleyince, bu tartışmalar da biraz yumuşadı. Guadagnino’nun ikinci başarısı ise, neredeyse 2 yıl boyunca Radiohead’den Thom Yorke’un kapısını aşındırarak, en sonunda sanatçıyı hayatının ilk film müziğini bestelemesi konusunda ikna etmesi. Ortaya da kesinlikle inanılmaz bir albüm çıkmış! Şiddetle tavsiye edilir. (20.04.2019)

Hereditary (2018)

2018’in öne çıkan korku filmlerinden Hereditary, son derece yaratıcı ve yer yer filmden bağımsız dinlenebilecek bir müziğe sahip. Besteci Colin Stetson. 44 yaşındaki sanatçı, Arcade Fire ve Bon Iver gibi indie rock gruplarının müdavimlerinden. Bu atmosferik tenebrae’yi de şiddetle tavsiye ediyoruz. (03.04.2019)