Miscellaneous

Latince “miscellus” (karışık) ve “miscere” (karıştırmak) sözcüklerinden gelen bu İngilizce ifade, erken Latince döneminde “birçok farklı özelliğe sahip kişi” anlamında da kullanılıyormuş. Biz de o nedenle bu sekmeyi “ortaya karışık” veya “diğer” gibi pek yaratıcı bulmadığımız karşılıklar yerine bu uzun sözcükle adlandırmayı tercih ettik. Bu sekme altında şu kategoriler bulunmakta:

Genel

Bu kategoride sadece bir film üzerine değil, bir yönetmenin külliyatına veya birkaç yapıtına birden odaklanmış inceleme yazılarını, ya da sinemayla ilgili belli bir konuyu tartışan yazıları bulabilirsiniz. Önemli bir bölüm çünkü sitemizin INDEX’ine eklemediğimiz yazıların hepsi burada.

Reviews

To read a decent amount of articles in English, click here!

Bu başlık altında, izlediğimiz filmler veya genel sinemasal konular hakkında İngilizce olarak kaleme aldığımız yazıları okuyabilirsiniz.

Cinéma

Pour lire une quasi-dizaine d’articles en français, cliquez ici!

Bu sekmede bazı filmler ve sinemaya dair genel konular üzerine kaleme aldığımız Fransızca yazıları ve H. Necmi Öztürk’ün yine Fransızca olarak kaleme aldığı bazı akademik makaleleri bulabilirsiniz.

Kütüphane

Ne yazık ki henüz “kütüphane” olmaktan hayli uzak olan bu sekmede, sinemayla ilgili kitap tanıtımları bulunmakta.

DVD / Blu-ray

Eğer filmleri DVD üzerinden izlemeyi, hatta DVD koleksiyonu yapmayı seven bir sinefil iseniz bu bölüm hem faydalı, hem de zararlı. Yeni çıkan veya çıkacak olan DVD’lerle ilgili tanıtım yazılarını bu sekmede bulabilirsiniz.

Anime

Burada Anime yani Japon Animasyon sanatıyla ilgili yazılara ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz. 

Koleksiyoner

Bu sekmede koleksiyondan kastımız DVD koleksiyonu değil, sinema ile ilgili (figür, prop, memorabilia, vs.) ürünlerin tanıtımlarını bulabilirsiniz.