Miscellaneous

Latince “miscellus” (karışık) ve “miscere” (karıştırmak) sözcüklerinden gelen bu İngilizce ifade, erken Latince döneminde “birçok farklı özelliğe sahip kişi” anlamında da kullanılıyormuş. Biz de o nedenle bu sekmeyi “ortaya karışık” veya “diğer” gibi pek yaratıcı bulmadığımız karşılıklar yerine bu uzun sözcükle adlandırmayı tercih ettik. Bu sekme altında şu kategoriler bulunmakta:

Genel Sinemasal Yazılar

Bu kategoride sadece bir film üzerine değil, bir yönetmenin külliyatına veya birkaç yapıtına birden odaklanmış inceleme yazılarını, ya da sinemayla ilgili belli bir konuyu tartışan yazıları bulabilirsiniz. Önemli bir bölüm çünkü sitemizin INDEX’ine eklemediğimiz yazıların hepsi burada.

Dizi İncelemeleri

Bu sayfada, bizde yazma isteği uyandıran dizilerle ilgili çalışmalarımızı bulabilirsiniz. Çoğunlukla dizilerin tamamı için yazıyor olsak da, The Third Day veya Servant gibi dizilerin her bölümü için ayrı ayrı yazılar kaleme aldığımız da olur.

Articles in English

To read a decent amount of articles in English, click here!

Bu başlık altında, izlediğimiz filmler veya genel sinemasal konular hakkında İngilizce olarak kaleme aldığımız yazıları okuyabilirsiniz.

Critiques en français

Pour lire une quasi-dizaine d’articles en français, cliquez ici!

Bu sekmede bazı filmler ve sinemaya dair genel konular üzerine kaleme aldığımız Fransızca yazıları, ayrıca bazı akademik makaleleri bulabilirsiniz.

Anime

Burada Anime yani Japon Animasyon sanatıyla ilgili yazılara ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz. 

Kütüphane

Ne yazık ki henüz “kütüphane” olmaktan hayli uzak olan bu sekmede, sinemayla ilgili kitap tanıtımları bulunmakta.