Arşiv

“Arşiv” sözcüğünün bu kategori için oldukça iddialı olduğunun farkındayız, ne var ki özellikle Haftanın Karesi kategorisi tam anlamıyla arşiv niteliğinde, çünkü sitemizin kuruluşundan itibaren konumu hiç değişmedi. Hatta ilk başlarda adı “Bu Kare Hangi Filmden?” idi ve paylaşılan görsel her hafta değil, her gün yenileniyordu. Sonrasında her gün ilgi çekici bir film karesi bulmanın dayanılmaz hafifliği gün yüzüne çıkınca, dönüşüverdi “Haftanın Karesi”ne. Bu sekmedeki diğer kategoriler şöyle:

Aylık Film Seçkileri

Dial M for Movie yazarları olarak güçlerimizi birleştirdiğimiz bir köşe bu. 2020 yılının Temmuz ayında yapmaya başladık ve oldukça da keyif aldık. Her Dial M for Movie yazarı, her ay tercihen 1 veya 2 (bazen 3) film hakkında kısa, tanıtıcı yazılar kaleme alıyor. Toplamda 10 yazıya ulaştığımızda, her ayın 15’i civarı bu listeyi yayınlıyoruz. Tüm seçkiler bu sekmede!

Melodram Klasikleri

Yazarımız Ece Mercan Yüksel‘in, Sinema Tarihi’nin tozlu raflarından seçtiği melodram türündeki filmlerin incelemelerini bulabileceğiniz köşesi. Filmlerin değil sadece rafların tozlu olduğunu da hatırlatalım: Klasik bir film, doğası gereği her zaman günceldir.

DVD / Blu-ray

Eğer filmleri DVD üzerinden izlemeyi, hatta DVD koleksiyonu yapmayı seven bir sinefil iseniz bu bölüm hem faydalı, hem de zararlı. Yeni çıkan veya çıkacak olan DVD’lerle ilgili tanıtım yazılarını bu sekmede bulabilirsiniz.

Koleksiyoner

Bu sekmede koleksiyondan kastımız DVD koleksiyonu değil, sinema ile ilgili (figür, prop, memorabilia, vs.) ürünlerin tanıtımlarını bulabilirsiniz.

Zamanda Yolculuk

Proje olarak başlayıp, görünüşe göre de proje olarak kalmış bir kategori, ancak çok yakında yeni yeni yazılar bu sekmede kendini gösterecek.