Arşiv

“Arşiv” sözcüğünün bu kategori için oldukça iddialı olduğunun farkındayız, ne var ki özellikle Haftanın Karesi kategorisi tam anlamıyla arşiv niteliğinde, çünkü sitemizin kuruluşundan itibaren konumu hiç değişmedi. Hatta ilk başlarda adı “Bu Kare Hangi Filmden?” idi ve paylaşılan görsel her hafta değil, her gün yenileniyordu. Sonrasında her gün ilgi çekici bir film karesi bulmanın dayanılmaz hafifliği gün yüzüne çıkınca, dönüşüverdi “Haftanın Karesi”ne. Bu sekmedeki diğer kategoriler şöyle:

Aylık Film Seçkileri

Dial M for Movie yazarları olarak güçlerimizi birleştirdiğimiz bir köşe bu. 2020 yılının Temmuz ayında yapmaya başladık ve oldukça da keyif aldık. Her Dial M for Movie yazarı, her ay tercihen 1 veya 2 (bazen 3) film hakkında kısa, tanıtıcı yazılar kaleme alıyor. Toplamda 10 yazıya ulaştığımızda, her ayın 15’i civarı bu listeyi yayınlıyoruz. Tüm seçkiler bu sekmede!

Zamanda Yolculuk

Proje olarak başlayıp, görünüşe göre de proje olarak kalmış bir kategori, ancak çok yakında yeni yeni yazılar bu sekmede kendini gösterecek. 

Aklımızı Çelen Setler

Sinemaseverler olarak haliyle DVD ve Blu-ray setler dikkatimizi fazlasıyla çekiyor, bazılarıysa daha da ön plana çıkarak aklımızı çelebiliyor. Bu kategoride bunları paylaşmıştık, ancak Arşiv sekmesinde bulunmasının sebebi de bu, artık bu tür setleri “DVD Haberleri” olarak paylaşıyoruz.

Şu Sıralar Ne Dinliyoruz?

Bu sekmenin adı oldukça açık, güncel tutmaya çalıştığımız, ileride daha da güncelleşeceğine dair umudumuzun hep canlı olduğu müzikal köşemiz.