Arşiv

“Arşiv” sözcüğünün bu kategori için oldukça iddialı olduğunun farkındayız, ne var ki özellikle Haftanın Karesi kategorisi tam anlamıyla arşiv niteliğinde, çünkü sitemizin kuruluşundan itibaren konumu hiç değişmedi. Hatta ilk başlarda adı “Bu Kare Hangi Filmden?” idi ve paylaşılan görsel her hafta değil, her gün yenileniyordu. Sonrasında her gün ilgi çekici bir film karesi bulmanın dayanılmaz hafifliği gün yüzüne çıkınca, dönüşüverdi “Haftanın Karesi”ne. Bu sekmedeki diğer kategoriler şöyle:

Aylık Film Seçkileri

Dial M for Movie yazarları olarak güçlerimizi birleştirdiğimiz bir köşe bu. 2020 yılının Temmuz ayında yapmaya başladık ve oldukça da keyif aldık. Her Dial M for Movie yazarı, her ay tercihen 1 veya 2 (bazen 3) film hakkında kısa, tanıtıcı yazılar kaleme alıyordu. Toplamda 10 yazıya ulaştığımızda, her ayın 15’i civarında bu listeyi yayınlıyorduk. Ne var ki her seçki neredeyse minik bir dergi yayını kadar vakit aldığı için bir süre ara verdik, 2021 yılının Temmuz ayında son seçkimizi yayınlamış olduk. Tabii hiç belli olmaz, her an geri dönebiliriz. Keyifli okumalar!

DVD / Blu-ray

Eğer filmleri DVD üzerinden izlemeyi, hatta DVD koleksiyonu yapmayı seven bir sinefil iseniz bu bölüm hem faydalı, hem de zararlı. Yeni çıkan veya çıkacak olan DVD’lerle ilgili tanıtım yazılarını bu sekmede bulabilirsiniz.

Kütüphane

Ne yazık ki henüz “kütüphane” olmaktan hayli uzak olan bu sekmede, sinemayla ilgili kitap tanıtımları bulunmakta.

Koleksiyoner

Bu sekmede koleksiyondan kastımız DVD koleksiyonu değil. Burada sinema ile ilgili (figür, prop, memorabilia, vs.) ürünlerin tanıtımlarını bulabilirsiniz.

Zamanda Yolculuk

Proje olarak başlayıp, görünüşe göre de proje olarak kalmış bir kategori, ancak çok yakında yeni yeni yazılar bu sekmede kendini gösterecek. 

Reviews in English

To read a decent amount of reviews in English, click here!

Bu başlık altında, izlediğimiz filmler veya genel sinemasal konular hakkında İngilizce olarak kaleme aldığımız yazıları okuyabilirsiniz.

Critiques en français

Pour lire une quasi-dizaine d’articles en français, cliquez ici!

Bu sekmede bazı filmler ve sinemaya dair genel konular üzerine kaleme aldığımız Fransızca yazıları, ayrıca bazı akademik makaleleri bulabilirsiniz.