Hakkımızda

Burcu Meltem Tohum

Kurucu ve yazar

Burcu M. Tohum sadece bir sinema tutkunu değil aynı zamanda çeşitli mecralarda yayınlanmış çok sayıda eleştiri yazısı bulunan ve yazmaya hiç ara vermeden devam eden bir sinema ve yazı emektarı. İlk çalışma deneyimi de yine sinema ve televizyon alanındaydı, şimdilerde önemli festivalleri takibe alan ve enerjisinin büyük bölümünü sinemaya ayıran Tohum, aynı zamanda Klasik Filoloji mezunu bir yüksek filolog.

iletişim: burcu@dialmformovie.net

H. Necmi Öztürk

Kurucu, editör ve yazar

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğretim üyesi H. Necmi Öztürk profesyonel olarak sinema alanında çalışmasa da sinemaya ve görsel sanatlara olan tutkusunu her zaman çalışma alanına dahil etmeye gayret gösteren, doktora tezini de yine edebiyat / sinema eksenindeki bir konuyla 2013’de, görsel göstergebilim alanında tamamlamış bir akademisyen. Son zamanlarda hem profesyonel çalışma alanı olan Fransız Dili ve Edebiyatı hem de sinema konularında üretim yapmaya devam ediyor. Akademik çalışma alanları: Görsel göstergebilim, 19. yy. Fransız Edebiyatı, Ortaçağ Fransız Edebiyatı ve Tarihi.

iletişim: necmi@dialmformovie.net

Berfin Tutucu

Yazar

Berfin Tutucu yazma sanatının açılan bir üçüncü göz olduğunu anladığından beri ara vermeden yazmaya ve üretmeye başlamıştır. Sinemanın ise üçüncü gözün önüne yerleştirilen renkli cam filmli bir kameranın kadrajına giren yansımalar olduğunu fark ettiğinden beri de hayatına sinefil olarak devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra Tutucu, İstanbul Üniversitesi’nde Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünde öğrenim görmekte.

iletişim: berfin@dialmformovie.net

Ece Mercan Yüksel

Yazar

Ece Mercan Yüksel Boğaziçi Üniversitesi mezunu olup, kendi asıl bölümüyle birlikte yan dal yapmış, böylelikle Film Çalışmaları Sertifikası’nı almaya hak kazanmış bir film tutkunu. Küçüklüğünden  beri özel bir ilgisinin bulunduğu sinemayı, gördüğü öğrenimin de ışığıyla hayatında bambaşka bir yere taşıyan Yüksel, sinemayla ilgili  öğrenim yolculuğunun bir sonunun olmadığını çok iyi biliyor ve ömür  boyu bu yolda öğrenci olmaya hazır. Film izlemeye yalnızca bir keyif  olarak değil, aksine her dakikasına fazlasıyla dikkat edilmesi gereken  ciddi bir iş gözüyle bakıyor. Şimdilerdeyse asıl alanı olan İşletme  üzerine Koç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmakta.

iletişim: ecemercan@dialmformovie.net

Eda Bebek

Yazar

Hikayeler çoğu zaman gerçek hayattan daha cazip gelir insana. İzninizle üçüncü tekil şahısla bahsetmem icap eden Eda, bu sebeptendir ki hikayelerde yaşamanın yollarını arıyor. Filmleri bu yüzden sevdiğini söylüyor; izleyiciye yeni pencereler açtığı, filmi yapanlaraysa başka hayatları özgün bir şekilde anlatma fırsatı verdiği için. Kendi hikayesinde lise için Bursa’dan İstanbul’a gelmesi ve sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünü bitirmesi önemli yer tutuyor elbet, fakat ona göre asıl mesele ne yaptığı değil hangi hikayeleri yazmak istediği. Aklında hep hikayeler dönüyor, bunları hayata geçirmek için senaryolar yazıyor, arkadaşlarıyla kısa filmler çekiyor. Bu süreçte bol bol film izlemeye ve bu filmleri iyi analiz etmeye gayret ediyor. 


Çalışmalarınızı göndermek veya Dial M for Movie‘nin bir parçası olmak isterseniz: