THE LIGHTHOUSE: Robert Eggers’dan Yepyeni Bir Thriller!

Kariyerine prodüksiyon tasarımcısı ve kostüm tasarımcısı olarak başlayan Robert Eggers, bu alanlarda çok başarılı işlere imza atsa da, yönetmenlik alanına adım atmasaydı, gerçekçi olalım bizi bu kadar çok heyecanlandıran insanlardan biri haline gelmeyecekti. 

Robert Eggers’ın Cannes Film Festivali’nde gösterilecek olan yeni filmi bizi neden heyecanlandırıyor? Çünkü THE WITCH: A New-England Folk Tale (2015)

Bir de elbette elimizdeki küçük bilgi kırıntıları arasında “Bu film, The Witch’in devamı niteliğinde” savının da bulunması, ilgimizi iyice artırdı. Yine aynı şekilde Willem Defoe ve rol yelpazesini sürekli genişleten Robert Pattinson’ un oyuncular arasında yer alması da cabası. 

Filmin elimizde sadece tek görseli var, IMDB’de filmin “fotoğraflar” sekmesine tıkladığınızda da karşınıza bundan başka görsel çıkmıyor. Konusu ile ilgili ayrıntı verilmiyor, film Cannes’da iki hafta içinde gösterilecek olmasına rağmen filmle ilgili ser verilip, sır verilmiyor. Hatta bu bilinçli gizlilik nedeniyle filmin konusuyla ilgili teoriler bile ortaya atılmaya başlandı. Bu açıdan Robert Eggers’a, bize entelektüel bagajı çok dolu olan bir film hakkında fan teorileri yaratılan bir dünyada kısa süreliğine de olsa yaşamamızı sağladığı için teşekkür ediyor, filmin kendi karasularımıza girmesi için sabırsızlanıyoruz.

Bir Cevap Yazın