COMING SOON 2 / Gelecek Program – Ağustos 2019

Ağustos ayları sinema salonlarının pek aktif olmadığı bir dönem ancak bu durum Eylül ayından itibaren oldukça geniş bir film yelpazesine sevinerek maruz kalacağımız gerçeğini değiştirmiyor elbette. Biz de bu nedenle değerli dağıtım şirketlerinin bizlere gönderdikleri basın bültenlerini ve görselleri sizlerle paylaşmak istedik.

Söylememize gerek olmasa da hatırlatalım, aşağıda okuyacağınız tüm tanıtım yazıları söz konusu dağıtım şirketlerine aittir. İçlerinden bazılarını merakla bekliyoruz, şimdiden herkese iyi seyirler dileyelim. Filmlerin fragmanları için listedeki film adlarına tıklayabilirsiniz.

  • IT CHAPTER 2 / O Bölüm 2: 6 Eylül 2019 – BASIN: Warner Bros. Türkiye
  • GOLDFINCH / Saka Kuşu: 27 Eylül 2019 – BASIN: Warner Bros. Türkiye
  • ABOMINABLE / Yeti Efsanesi: 27 Eylül 2019 – BASIN: UIP Türkiye
  • GEMINI MAN / İkizler Projesi: 11 Ekim 2019 – BASIN: UIP Türkiye
  • ABIGAIL / Sınırların Ötesinde: 30 Ağustos 2019 – BASIN: TME Films

IT CHAPTER 2 / O Bölüm 2

Şeytan’ın Derry’de tekrar ortaya çıkmasıyla yönetmen Andy Muschietti kaybedenler klubünü, her şeyin başladığı yerde “O Bölüm 2” ile tekrar biraraya getiriyor.

Uzun zamandır yolları birbirinden ayrılmış olan grup, 27 yılda bir kötülüğün ziyaret ettiği Derry kasabasında yetişkin olarak tekrar bir araya geliyor.

Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor: Jessica Chastain (“Zero Dark Thirty,” “Mama”), James McAvoy (“Split,” “Glass”), Bill Hader (HBO’s “Barry,” “The Skeleton Twins”), Isaiah Mustafa (“Shadowhunters: The Mortal Instruments”), Jay Ryan ( “Mary Kills People”), James Ransone (“The Wire”), Andy Bean (“Allegiant,” Starz’ “Power”).

Muschietti’nin yönettiği, Stephen King’in O adlı romanından esinlenilen filmin senaryosu Gary Dauberman (“IT,” “Annabelle: Creation”)’a ait. Yapımcılığını Barbara Muschietti, Dan Lin, Roy Lee Marty Ewing’in üstlendiği filmin yönetici yapımcılığını Seth Grahame-Smith ve David Katzenberg üstleniyor.

New Line Cinema,  Vertigo Entertainment / Rideback Production bir Andy Muschietti filmi “O Bölüm 2”yi sunar. Eylül’de vizyona girecek filmin dağıtımı Warner Bros. Pictures. tarafından gerçekleşecek.

GOLDFINCH / Saka Kuşu

2014 yılında Pulitzer ödüllü ve Andrew Carnegie madalya sahibi Donna Tartt’ın çok satan romanından uyarlanmış film Warner Bros. Pictures ve Amazon Studios işbirliği ile ekranlara gelecek.

Yönetmenliğini BAFTA ödüllü John Crowley (“Brooklyn”)’in üstlendiği filmde Ansel Elgort (“Baby Driver”) ve Oscar ödüllü Nicole Kidman (“The Hours,” “Big Little Lies”) yer alıyor.

13 yaşındaki Theodore “Theo” Decker’ın annesi Metropolitan Sanat Müzesi’ne yapılan bombalı saldırıda öldürülür. Bu trajedi hayatınının gidişatını tamamen değiştirir. Karmakarışık duygular içerisinde mücadele ederken bu kötü günü atlatabilmek için küçücük bir umuda tutunur… Bir Saka Kuşu tablosuna.

‘Saka Kuşu’ filminin yapımını Nina Jacobson (“The Hunger Games” filmleri, “American Crime Story”) ve Brad Simpson (“World War Z,” “American Crime Story”) üstleniyor. Yönetici yapımcıları ise Mari Jo Winkler-Ioffreda, Kevin McCormick, Sue Kroll ve Courtenay Valenti. Filmin senaryosu Oscar adayı Peter Straughan (“Tinker Tailor Soldier Spy”) tarafından Donna Tartt’ın çok satan romanından uyarlanarak yazılmıştır.

Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor:  Oakes Fegley (“Pete’s Dragon”) , Aneurin Barnard (“Dunkirk, Finn Wolfhard (“Stranger Things,” “It”),  Sarah Paulson (“The Post,” “American Crime Story”), Luke Wilson (“The Royal Tenenbaums”), Jeffrey Wright (“The Hunger Games” films), Ashleigh Cummings (“Miss Fisher’s Murder Mysteries”), Willa Fitzgerald (“Little Women”), Aimee Laurence (“Chicago P.D.”), Denis O’Hare (“American Horror Story”), Boyd Gaines (2014’s “Driving Miss Daisy”)

Kamera arkası yaratıcı ekibinde Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Roger Deakins (“Blade Runner 2049”), Oscar adayı yapım tasarımcısı K.K. Barrett (“Her”), editör Kelley Dixon (“Breaking Bad”), kostüm tasarımcısı Kasia Walicka Maimone (“Bridge of Spies”) bulunuyor. Filmin müziği Trevor Gureckis (“Bloodline”)’ e ait.

Warner Bros. Pictures, Amazon Studios işbirliği ile bir Color Force yapımı, John Crowley filmi ‘Saka Kuşu’nu sunar. Filmin dağıtımı Dünya çapında Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleşecek.

ABOMINABLE / Yeti Efsanesi

GEMINI MAN / İkizler Projesi

ABIGAIL / Sınırların Ötesinde

Yönetmen: Aleksandr Bogulavskiy

Oyuncular: Tinatin Dalakishvili, Eddie Marsan, Rinal Mukhametov

Konu: Salgın bir hastalık yüzünden sınırları kapatılmış bir ülkede yaşayan Abigail henüz 6 yaşındayken, o hastalığa yakalanan babası yetkililer tarafından götürülür. Abby özel güçleri olduğunu ve aslında yaşadığı o şehrin de sihirlerle dolu olduğunu anladığı gün aslında o salgın hastalığın sadece özel güçleri olan insanları götürmek için bir bahane olduğunu fark eder ve babasını aramaya koyulur.

Bir Cevap Yazın