Funko’dan Yeni Pop’lar!

Eskiden aldığım bazı anime figürlerinin kutuları üzerinde yazardı, “This is not a toy” diye: “Oyuncak değildir”. Belki Funko’lar için de koleksiyoncular aynısını söyleyebilir ama plastik olsun, cold cast veya başka bir hammaddeden yapılmış olsun bütün koleksiyon ürünleri arasında belki de en çok oyuncağa benzeyenler Funko Pop!’lar, haydi bir de eklemli Hot Toys action figure’lerini (uzak olsunlar) ekleyelim bu minik listeye.

Funko şirketinin başarısı en başta piyasaya uygun fiyata kaliteli ürünler sürmesinde yatıyor olsa da, firmayı asıl öne çıkaran unsur büyük ihtimalle lisans konusunda sınır tanımaması ve Funko Pop!’ları bir yaşam biçimi olarak tüketicilere sunması.

Lisans konusunda Funko gerçekten de engin bir deniz çünkü sadece genel kitleye hitap eden franchise’ların lisansını almakla kalmıyor, aynı zamanda belki Dünyada sadece 100 kişinin hatırlayacağı bir “entertainment” karakterinin lisansını da alıyor. Bu da Funko’ya yönelen ilgiyi her daim yüksekte tutuyor.

Funko’dan gelen son haberlerde bile ürün gamındaki çeşitliliği görmek mümkün: Sünger Bob Karepantolon ve Conjuring evreninin hediyeleri The Nun! ile Annabelle! Sözü daha fazla uzatmadan sizleri görsellerle baş başa bırakalım. Burada gördüğünüz ürünlerden bazıları piyasaya sürülmüş olsa da, büyük çoğunluğu için biraz daha beklemek gerekecek.

Geniş yelpazede Funko Pop! çeşidine (ve başka birçok güzelliğe) aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

H. Necmi Öztürk

Bir Cevap Yazın