MIDSOMMAR yeni fragmanı bugün yayınlandı!

Midsommar filmini sabırsızlıkla beklemek için üç sebebimiz var: filmin yönetmeni, ilgi çekici konusu ve filmin yapım şirketi. Evet, yapım şirketi! Çünkü A24 Productions, kısa sürede son derece ilginç filmlere imza atmayı başardı. A24 aşağıdaki filmlere ya yapım şirketi, ya da dağıtımcı olarak destek verdi, ortak oldu:

  • The Lobster
  • A Ghost Story
  • Swiss Army Man
  • Moonlight
  • The Witch
  • Hereditary
  • High Life

Dolayısıyla MIDSOMMAR ile ilgili de beklentilerimiz yüksek. Bunda elbette yönetmen Ari Aster’in de rolü büyük. Ne de olsa Hereditary ile bizi hayli sarsmıştı. Bu nedenle de iki ay önce paylaştıkları ilk fragmanın ardından bugün bizleri daha da heyecanlandıran bir trailer paylaştıklarında, bu en yeni fragmanı izlemeyen kalmasın istedik.

Fragmanı izlerken bu kadar yeşil, çiçekler açan, güneşli bir filmin bu denli karanlık olmayı nasıl başarabildiğini kendimize sormadan edemedik. Örneğin şu karakterin gülümsemesi bile bir tuhaf, gözlerindeki sahte, soluk, robotik ışık hayli korkutucu!

Midsommar (2019)

Filmin konusu “90 yılda bir” İsveç’de gerçekleşen bahar kutlamalarına katılan bir grup gencin başından geçenler şeklinde özetlenebilir, ama bu klişe özete takılmayın deriz, naçizane.

Midsommar (2019)

Bu film ilginizi çektiyse ve henüz izlemediyseniz, artık efsaneleşmiş The Wicker Man (1973) filmini de izlemenizi tavsiye ederiz. Nicholas Cage’li tekrar çekiminden uzak durmak şartıyla.

The Wicker Man ve Christopher Lee (1973)

Pagan veya folk kökenli, tabiatı kendisine mesken edinmiş korku filmleri ilginizi çekiyorsa Adam Scovell’in 2017’de kaleme aldığı FOLK HORROR: Hours Dreadful and Things Strange adlı kitabını da rehber niteliğinde tavsiye ederiz. Kısa olmasına rağmen bu tür için çok değerli bir çalışma. Amazon üzerinden incelemek isterseniz buyrun.

Fotoğraf Adam Scovell’ın Twitter hesabından alınmıştır.

Sizleri fragmandan birkaç kareyle başbaşa bırakalım.

Film ABD’de 3 Temmuz’da gösterime giriyor. Henüz Türkiye gösterim tarihi belli değil ama umarız Almanya’da olduğu gibi 23 Eylül gibi uzak bir tarihe denk gelmez.

MIDSOMMAR yeni fragmanı bugün yayınlandı!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın