DARK Takipçileri İçin İstikamet KANYON AVM!

Alışveriş Merkezleri hayatımıza girdiğinden beri onlara karşı bir önyargı beslemişimdir, onca yıl geçmesine rağmen hala da AVM’ler bir tuhaf gelir bana. Ne var ki şu günlerde Kanyon ve Zorlu alışveriş merkezleri çok güzel, sinematik etkinliklere ev sahipliği yapıyorlar. Zorlu ile ilgili şimdilik tek söyleyebileceğimiz Stranger Things severlerin hemen “olay mahalline” geçmeleri gerektiği.

Yazımızın, daha doğrusu görsel haberimizin konusuna gelirsek, Netflix dizisi DARK’ı takip ediyorsanız soluğu hemen İstanbul’daki Kanyon AVM’de almalısınız. Normalde yazarken emir kipi asla kullanmam ama, ne yazık ki bu aşırı derecede kısa ömürlü olaydan biraz geç haberimiz olduğu için bu şekilde yazmak zorundayım.

Geçtiğimiz Cuma (5 Temmuz 2019) başlayan enstalasyon, girişteki görevlinin söylediğine göre sadece 6 gün sürecekmiş! Bu da önünüzde bu enstalasyonu deneyimlemek için sadece 1 gününüzün kaldığı anlamına geliyor. 

Altı gün DARK evreni açısından hoş bir dokunuş ama, çok kısa bir süre haliyle. Reklamı veya duyurusu da yapılmadığı için, tamamen tesadüf eseri haberimiz oldu. Yine kapıdaki genç görevliyle yaptığımız kısa görüşmeye göre Netflix Türkiye değil de doğrudan Netflix tarafından düzenlenmiş olan bir enstalasyon söz konusu. 

Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi 1953, 1986 ve 2019 yıllarını temsil eden 3 bölmeyi ücretsiz olarak gezebiliyor, istediğiniz kadar fotoğraf çekebiliyor ve dilediğiniz kadar içeride dolanabiliyorsunuz. 

Dizideki karakterlerin lisanslı görsellerinin A4 çıktıları gibi basit “prop”lardan tutun da en ince ayrıntısına kadar işlenmiş odalara ve biri zavallı, diğeri doğal olarak henüz başına geleceklerden habersiz iki adet Volkswagen araca kadar oldukça zengin bir içeriğe sahip olan enstalasyon, Kanyon’un açılış – kapanış saatlerine paralel olarak sadece 10 Temmuz Çarşamba günü (bugün!) 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 

Perşembe günü de devam edebilir demek isterdim ama eğer gerçekten 6 gün sürecekse çarşamba gecesi her şeyi toplayacaklar demektir. Umarız süreyi uzatırlar. Sizler için elimizden geldiğince fazla fotoğraf çekmeye çalıştık, gitme imkânı olanlara şimdiden iyi eğlenceler.

Hazır gitmişken Remzi Kitabevi‘ne uğramayı da ihmal etmeyin derim, naçizane.

H. Necmi Öztürk

Bir Cevap Yazın