THE THIRD DAY – Tüm Bölümler

Dünya Prömiyerini 12 Eylül 2020’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (Kanada) yapan The Third Day, başrollerinde Jude Law, Katherine Waterston, Naomie Harris ve Emily Watson gibi isimlerin bulunduğu, 6 bölümden oluşan bir mini dizi. Yapımcılığını Plan B Entertainment, Punchdrunk International ve SKY Studios‘un üstlendiği dizi ABD’de HBO Max üzerinden (14 Eylül), İngiltere’de ise Sky TV aracılığıyla (15 Eylül) yayımlandı. Ülkemizde de Digiturk – BeIn Connect platformunda yayında. Felix Barrett ile Dennis Kelly tarafından yaratılan dizinin iki yönetmeni var, ilk üç bölüm Marc Munden‘a, son üç bölüm ise Philippa Lowthorpe‘a emanet edilmiş. Kanımızca her iki yönetmen de kendi bakış açılarını koruyarak çok güzel anlatılar ortaya çıkarmışlar.

Dial M for Movie olarak genelde bir dizinin bütün bölümlerini kapsayıcı tek yazı yazma eğilimindeyiz, ne var ki The Third Day gibi bazı diziler, içerdikleri düşünsel altyapı veya yoğun metinlerarasılık nedeniyle her bölümün ayrı ayrı yazılabilmesini kaldırabilecek düzeyde olduklarını gösteriyorlar. Tabii bu söylediğimiz tek sezonluk diziler veya mini diziler için geçerli, yoksa House dizisini çok beğensek de kendisine 176 adet yazı atfetme niyetimiz yok.

Bu sayfada, tamamı Burcu Meltem Tohum tarafından kaleme alınmış olan The Third Day inceleme yazılarını bulabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her bölüm için ayrı ayrı kaleme alınmış yazılar söz konusu. Keyifli okumalar.